Статті
сторінка 13127 травня 2015
Ухилятися від мобілізації чи ні – питання не тільки моральне, а й кримінальне. Адже за рішення придбати «липову» довідку про стан здоров'я можна запросто загриміти за ґрати.
Масове винищення диких тварин, що десятки років практикується в Україні, нарешті сподвигло народних обранців до серйозного перегляду природоохоронного законодавства. «Слово і Діло» спробувало визначити, які його шанси стати відправною точкою для відродження української фауни.
Народні депутати готові роздавати обіцянки завжди і в будь-якій сфері. От тільки, якщо аналізувати потім діяльність політиків, то виявиться, що виконувати свої обіцянки нардепи не поспішають
26 травня 2015
Кабмін досі не призначив нового голову Державного агентства з відновлення Донбасу – бюрократичні війни в черговий раз перешкодили процесам відновлення зруйнованих населених пунктів на звільнених від терористів територіях.
25 травня 2015
«Слово і Діло» вирішило розібратися, чому ж чинний глава Республіки Польща Броніслав Коморовський програв на президентських виборах
23 травня 2015
Система народного контролю «Слово і Діло» продовжує аналізувати потенційних кандидатів у мери на місцевих виборах 2015 року.
22 травня 2015
Вже до осені цього року Україна отримає абсолютно нову адміністративну модель. Втім, навіть якщо Кабмін і спікер парламенту Володимир Гройсман, що курирує це питання, не вкладуться в терміни, у найближчому майбутньому ми все одно попрощаємося зі старим територіальним устроєм так само, як це відбулося в Польщі.
Колишні представники «Партії регіонів» готуються до реваншу усіма можливими методами. Щоправда, як правило, йдеться не про захист своєї ідеології чи вірність колишнім партійним принципам, а про банальний бізнесовий інтерес.
«Слово і Діло» окреслило основні досягення та провали прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, а також вирішило нагадати голові уряду, чого насправді чекає від нього народ.
21 травня 2015
У разі грамотної податкової політики та впровадження технологій енергоефективності Україна могла б не тільки отримати газову незалежність, а й стати експортером блакитного палива власного видобутку.
Уже за півроку до початку місцевих виборів можна з упевненістю стверджувати: охочих поборотися за «лівий» електорат і колишніх послідовників «Партії регіонів» в цьому політичному сезоні буде чимало.
20 травня 2015
Система народного контрою «Слово і Діло» вирішила проаналізувати, які перспективи в України домовитися з головним кредитором та уникнути дефолту.
Антон Геращенко – один із найбільш публічних політиків нинішнього парламенту, але, як виявилося, в розмовному жанрі нардеп досяг куди більшого успіху, ніж в усьому іншому.
19 травня 2015
В сьогоднішніх політичних умовах прем'єр-міністру доведеться добре попрацювати над підвищенням свого рейтингу, адже за час роботи в уряді Яценюк втратив значну частину електоральної підтримки.
«Слово і Діло» продовжує серію публікацій, де ми спробуємо окреслити коло людей, яких вже зараз можна з упевненістю називати потенційними кандидатами на посади мерів обласних центрів України.
18 травня 2015
Близько півроку знадобилося владі, щоб визнати: запровадження схеми по зменшенню ЄСП для підприємців не принесло бажаного ефекту. Зниження ЄСП – необхідний крок, однак його здійснення не повинно передбачати коефіцієнтів і додаткових умов.
«Слово і Діло» вирішило поцікавитися, на якому етапі будівніцтва перебуває проект «Стіна» між Україною та Російською Федерацією і скільки коштів на це вже виділено.
16 травня 2015
Система народного контролю «Слово і Дело» вирішила проаналізувати, чи можлива відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та які наслідки можуть бути.
15 травня 2015
Держстат України повідомив: за три місяці економіка України впала ще на 17,6%. «Слово і Діло» спробувало розібратися, що чекає економіку країни в 2015 році і коли варто очікувати зростання.
Вже більше року минуло з тих пір, як Президент Петро Порошенко під час передвиборчої кампанії пообіцяв продати свої бізнес-активи. На думку експертів, затримка з продажем корпорації «Рошен» пов'язана з 2 факторами.
14 травня 2015
Система народного контролю «Слово і Дело» проаналізувала пенсійну реформу-2015 в Україні, яку мають намір провести в уряді.
Збитки банків – ще не банкрутство. А значить, не виключено, що причина закриття багатьох українських банків лежить не в політиці НБУ, а в банальному природному бізнес-відборі.
Справа бенефіціара «Народного фронту» і голови паливно-енергетичного комітету Верховної Ради Миколи Мартиненка загрожує обернутися новим етапом боротьби олігархічних груп і як наслідок – виходом «НФ» з коаліції.
13 травня 2015
Учора Кабінет міністрів оприлюднив постанову №271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації в 2015 році». «Слово і Діло» вирішило розібратися, чи буде приватизація такою прозорою та конкурентною, як сказано в назві документа.
12 травня 2015
Миротворча місія, питання введення якої стоїть на порядку денному ось уже кілька місяців поспіль, навряд чи допоможе владнати ситуацію на Донбасі, однак може подарувати країні надію на мир після нарощення нею військового потенціалу.
Перший тур президентських виборів у Польщі несподівано для всіх виграв представник опозиції Анджей Дуда, другим став чинний президент республіки Броніслав Коморовський. Експерти просять не панікувати: обидва кандидати налаштовані на «теплі» відносини з Україною.
Після єдиного необачного повідомлення в Facebook завжди проукраїнський губернатор Ігор Палиця ризикує позбутися підтримки українських патріотів – і не тільки в Одесі.
10 травня 2015
«Слово і Діло» розпочинає серію аналітичних матеріалів, де ми спробуємо окреслити коло прізвищ, яких уже зараз можна з упевненістю називати потенційними кандидатами на посади міських голів в обласних центрах України
9 травня 2015
Через рік після виборів мера Києва Віталій Кличко так і не зміг розібратися з одним із ключових завдань міста – питання парковок досі залишається відкритим
У місцевих виборах наприкінці 2015 можуть взяти участь кілька десятків нових політичних партій. Експерти з Комітету виборців України зафіксували справжній «бум народження» нових політичних сил за останній рік